Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla wzoru kuwety zadaszonej, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, które lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy pamiętać o odpowiednim wymiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w ramkę, byle bez problemu podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które dosłownie nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po momencie, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które usuwa brudy do pojemnika, bądź do ścieków. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety widnieje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może pociągać za sobą problem przy wejściu. odkąd kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, dlatego, byle tylko wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek uwielbia rozkopywać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek było u góry napisane – powinno się uważać, aczkolwiek określone kocięta nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można ustawić wewnątrz kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Wskazane jest jak też pozyskać akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
zabawki dla kota