Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okolicznością, aby dać czas naszemu pupilowi. Wyjazd z ulubionym psem to niepowtarzalna okoliczność, by odpocząć, w tym samym czasie ofiarując pupilowi czas. W leciewarto uważać na kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą skutecznością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, więc z łatwością kupimy średnicę dopasowaną do szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe lub lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze jest dopasowana do wagi psa, należy zatem upewnić się przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciw kleszczom i przeciwpchelne, więc umożliwiają ogólną ochronę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki z chęcią przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w formie preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu pozwala zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień mających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej podróży należy sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla psa.

legowiska dla psów