Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym zachowaniem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały wykonane. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i uszczęśliwić nawet mocno wybrednego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym pieńkiem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Mają niewielką powierzchnię i składają się ze słupka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Trochę droższą alternatywą może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego rodzaju znajdują zastosowanie w miejscach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzęcia bądź więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być miękka dla kota, obszyta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

żwirek dla kota